Telátka

Pondělí, February 14, 2011, 06:18 PM

    Vážení čtenáři, v našem blogu Vám ukážeme život a provoz na ekofarmě a budeme se Vám snažit přiblížit, jakým způsobem vznikají kvalitní české suroviny pro dobrou kuchyni. 

     Na naší farmě v Jelcových Lhotkách v čisté a zachovalé přírodě českomoravské vrchoviny chováme skot převážně gaskoňského plemene. Jedná se o masný dobytek původem z jihozápadní Francie z oblasti středních Pyrenejí a Languedoc-Roussillon. Velmi tvrdé podmínky oblasti původu daly plemeni vlastnosti, jako je odolnost vůči extrémnímu klimatu a změnám ve výživě, schopnost pást se i na chudé vegetaci na strmých svazích hor, dobré končetiny umožňující zvířatům překonávat velké vzdálenosti nepříznivým terénem.
    Maso je velmi dobré kvality s nízkým obsahem cholesterolu. Kulinární kvalita masa splňuje požadavky vysoce náročné francouzské kuchyně, což dokládá přidělení ochranné obchodní známky "Label Rouge".

      Nadcházející období roku je ve znamení narození telátek a jehňátek. V posledních několika týdnech se nám začaly telit březí krávy a bahnit ovce. Přestože krávy jsou celoročně venku na pastvě (samozřejmě s možností se skrýt v přístřešku), dáváme čerstvě narozená telátka i s rodičkami na několik dnů do chléva s výběhem. 
    

    Plemeno gasconne je vyhlášené bezproblémovým průběhem porodu  a vysokou životaschopností telat, takže i letos zatím nedošlo k žádným komplikacím a všechna telátka se mají čile k světu. Po pár dnech už se vesele prohánějí po pastvinách.

    Spolu s jehňaty a ovečkami.

    Foceno ve čtvrtek 10. února.

 

    Další fotografie najdete v naší galerii na Facebooku www.facebook.com/www.kvalitabio.cz

 

 

 

Komentáře: 2
Přečteno: 8173
Přečtěte si více
Přidejte komentář
RSS
Print

Komentáře 2
ecoproduct Registered user February 24, 2011
05:33 PM

I my se na Vás těšíme :-).

RomanPaulus Registered user February 15, 2011
10:08 PM

Dobrý večer Martine,

tak to se již těším na další blogy, a hlavně až se k Vám přijedeme zase na jaře podívat.

Hezký večer

Roman

Tematické vyhledávání

Martin Vacke
O mně
Producent a distributor zralého biohovězího a dalších bioproduktů
Registrovaný uživatel
Členem od: 28 January 2011
  • Galerie
    This user has no galleries.
  • Moje blogy
  • Press a média
  • Moje zájmy
  • Moji přátelé
  • Moje tipy
  • Můj výběr

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE